Udaje mi się napisać ten tekst praktycznie rzutem na taśmę, bo akcja Share Week trwa tylko do jutra (a próbowałam znaleźć na niego czas jeszcze przed świętami, serio). Share Week to akcja organizowana przez Andrzeja Tucholskiego, a polegająca na polecaniu ulubionych blogów, blogów, które są dla nas ważne. Teoretycznie, zgłosić można tylko trzy, ale my, na swoich blogach, możemy dodawać ile chcemy.

No to zaczynamy.

biznesoweinfo.pl – Agnieszka Skupieńska

Polecam blog Agnieszki zawsze, przy każdej okazji. To doskonałe miejsce, jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś na temat prowadzenia firmy z perspektywy freelancerki. Zatem to idealne miejsce dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pracą w domu. Naprawdę mega inspirująco.

Zaczęłyśmy chyba z blogami w podobnym czasie (ja z tym, Agnieszka ze swoim, mimo że dla żadnej z nas to nie jest pierwszy blog) i mamy podobne spojrzenie na świat.

8razy5.pl – Justyna Zienkiewicz

Z Justyną prowadzę agencję ClueGroup.pl, ale nie dlatego zestawiam ją w tym miejscu. Pojawiła się, bo w świetny sposób pisze o biznesie, prowadzeniu firmy, o radzeniu sobie z klientami i ogólnie o tym, co zrobić, gdy „jest się na swoim”. Dużo też pisze o SEO, bo w końcu to głównie na pozycjonowaniu opiera się nasza agencja.

Jak prowadzisz biznes i masz kryzys – poczytaj, jak prowadzisz biznes – i szukasz inspiracji – również poczytaj. Znajdziesz coś dla siebie, gwarantuję Ci to.

lifemanagerka.pl – Agnieszka Świetlik

Na bloga Agnieszki trafiłam już na samym początku jego istnienia. Zainteresowało mnie jej spojrzenie na świat. To kolejna freelancerka w zestawieniu, bardzo lubiłam jej cykl – Poniedziałki freelancera 🙂 Uwielbiam też przeglądy tygodnia. Agnieszka nosiła aparat ortodontyczny, który ja noszę od paru dni, a marzyłam o nim od wielu lat, dlatego tak lubiłam, gdy o nim wspomniała 🙂

Aa i jeśli szukasz miejsca, w którym poczytasz po prostu o zdrowym trybie życia – koniecznie tam zajrzyj – porady dotyczące zdrowego życia, przepisy kulinarne – to wszystko inspiruje do działania 🙂

theowner.co – Kasia Pszonicka

Uwielbiam bloga Kasi, czytam go już od paru dobrych lat. Mega inspirują mnie jej wpisy dotyczące biznesu i ogólnie prowadzenia firmy. Jeśli szukasz motywacji do zaczęcia firmy, pomysłu na prowadzenie jej, to koniecznie tam zajrzyj. Polecam też cykl – Historie Waszych biznesów 🙂

Aaa i jeszcze te wszystkie wpisy dotyczące mieszkania w Londynie. Uwielbiam!

kobiecefinanse.pl – Dana Duszeńczuk

Miała ostatnio chwilową przerwę w pisaniu bloga, ale wynikało to z kupowania mieszkania i zaręczyn, więc niech będzie, że jest wytłumaczona. Fantastycznie pisze o finansach, mam przeczucie, że mamy podobne podejście. Jeśli szukasz rad dotyczących oszczędzania, wydawania czy ogólnie pieniędzy (a nie znajdziesz tego u mnie :P), to koniecznie zajrzyj na kobiece finanse.

A jeśli akurat zabierasz się za temat kupna mieszkania, to koniecznie śmigaj do Dany, bo aktualnie przez to przechodzi (przeszła). U mnie też coś na ten temat znajdziesz, ale ja przez to przechodziłam prawie cztery lata temu, więc wiele się zmieniło.

mniej.org – Marcin Mniej

Jedyny facet w moim zestawieniu. Dotarłam do niego niedawno i od razu zostałam, by przeczytać kilka poprzednich wpisów. Opisuje on życie szeregowego pracownika w Anglii, który jednocześnie rozkręca swoje biznesy. Mówi, że praca, którą wykonuje aktualnie to praca z wyboru – pozwala mu na kompletny spokój ducha po wyjściu z pracy, co pozwala mu na realizację „swojego”.

Bardzo fajnie opisuje swoją perspektywę życia na Wyspach – pokazuje nie tylko plusy, ale i minusy (ostatnio bardzo interesujący wpis był na temat sklepów tygodniowych w Anglii, nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje).

Mogłabym tu dodać 30 kolejnych blogów, ale niestety ostatnio mam coraz mniej czasu na to, by czytać je regularnie. Mam nadzieję, że jeszcze przez chwilę 🙂 A co Ty polecisz?