Tak jest. Temat tego wpisu nie jest żadnym chwytem marketingowym. Oznacza dokładnie to, czym jest. Właśnie dziś, po prawie trzech latach pracy najpierw w Money.pl, a potem w Grupie Wirtualna Polska (WP kupiło Money w grudniu 2014) jako starszy specjalista SEO i jednocześnie lider wrocławskiego zespołu SEO, złożyłam wypowiedzenie. 

Dlaczego?

Przez 6 lat mojej pracy zawodowej w SEO na etatach (przed tym była jeszcze trzyletnia praca w agencji marketingu internetowego) zawsze marzyłam o tym, żeby jednak pracować na swoim. Zawsze byłam przekonana, że to właśnie do tego nadaję się najlepiej. Praca na etacie dała mi bardzo wiele – nauczyłam się pracować zarówno samodzielnie, jak i  w zespole. Nauczyłam się zarówno zarządzać sobą, jak i zespołem ludzi. Dzięki pracy z fantastycznymi ekipami, mogłam wymienić wiele doświadczeń i szlifować swoje umiejętności zawodowe. A wiele osób się przez ten czas przewinęło – było się od kogo uczyć i było kogo uczyć.

Ale niestety nadszedł ten czas, że ostatnio coraz częściej myślałam o tym, jakby to było nie mieć etatu. A kilka niemiłych sytuacji sprawiło, że takie uczucie się piętrzyło. Dodatkowo, moja praca dodatkowa, która tak naprawdę już od dawna nie jest dodatkowa, a jest zwyczajnie kolejnym etatem, zaczęła zajmować mi coraz to więcej czasu. Nie dawałam rady. Zatem dodałam dwa do dwóch i wyszło mi, że to czas najwyższy na podjęcie tej decyzji. Na odejście z etatu. Męczyło mnie już 8 godzin w pracy, a potem kolejne 4-5 w domu. Mam też przecież związek, hobby i zainteresowania!

I co teraz?

Udało mi się załapać na całe szczęście jednomiesięczny okres wypowiedzenia. Zatem 31 maja minie mi ostatni dzień w pracy. Od 1 czerwca będę już w 100% na swoim. Będę miała więcej czasu zarówno dla obecnych klientów, jak i dla tych nowych.


No właśnie! Szukasz eksperta od SEO albo WooCommerce? Albo całej agencji marketingu internetowego, która zacznie od stworzenia dla Ciebie strony, przygotuje porządną strategię i weźmie się do efektywnej roboty? Doskonale! Odezwij się do nas (do mnie lub do Justyny, którą znasz z bloga 8razy5.pl), a na pewno się dogadamy i rozpoczniemy owocną współpracę!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  Zdaję sobie sprawę, że pewnie zbyt długo nie wytrzymam pracując przy biurku w mieszkaniu. Planujemy z Justyną jak najszybciej wynająć jakieś biuro, które będzie służyło efektywnej pracy.

  Cieszę się, że w końcu będę miała więcej czasu na:

  • ogarnianie klientów,
  • ogarnianie tego bloga, przygotowuję dla Was od dłuższego czasu dwie rzeczy, jedna niebawem – będzie to e-book „Jak za grosze stworzyć sklep internetowy w oparciu o model dropshipping”
  • ogarnianie naszego nowego e-commerce’u: zjablkiem.pl
  • życie prywatne 🙂

  Jestem dobrej myśli i liczę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. To nie jest tak, że rzucam się na najgłębszą wodę na świecie. W końcu prowadzę działalność gospodarczą już od 5 lat. Prowadzenie biznesu nie jest mi obce. To, co się zmieni, to to, że odpadnie wypka za etat, co rzecz jasna będzie mocno odczuwalne, ale liczę, że niebawem przestanie być 🙂

  No, to witajcie w gronie freelancerów. Ale kto wie, może za kilka lat…!