Dawno nie było tu nic na temat prowadzenia małego biznesu, więc już spieszę z nadrabianiem. Będzie o programach do faktur, bo jakby nie patrzeć, jest to chyba jeden z ważniejszych softów potrzebnych w prowadzeniu firmy. Ja szukałam “tego jedynego” programu dość długo, dlatego chętnie skrócę tę drogę Tobie.

Od razu piszę, że poniższy przegląd będzie wysoce subiektywny i będzie opierał się na moich doświadczeniach. Przez 3 lata prowadzenia działalności gospodarczej miałam okazję korzystać z różnych rozwiązań i to właśnie one znajdą się poniżej. Rzecz jasna, jestem otwarta na Twoje propozycje i chętnie dopiszę je opisy programów do faktur do listy.

Programy do faktur online

  1. Tutaj bezsprzecznie moim faworytem jest infakt.pl (link partnerski, zarejestruj się z niego, a oboje otrzymamy 20% rabatu) – trafiłam na niego po testowaniu trzech czy czterech innych rozwiązań. Jest mega intuicyjny, support służy pomocą, a wszystkie faktury są ze mną w każdej chwili pod ręką. Bardzo lubię to, że mogę znaleźć kontrahenta po NIP-ie i nie musiszę dodawać wszystkich danych. Duży minus – niedziałająca obecnie aplikacja mobilna na androida.  Plus – dobry blog i fajnie prowadzony profil na Facebooku. Cena: do 3 faktur miesięcznie za darmo, a powyżej 96,00 zł netto za rok (chyba mam złotówkę/m-c zniżki).
  2. ifirma.pl – w przeciwieństwie do infaktu, program ten jest całkowicie darmowy (również ten ze stanem magazynowym), dlatego polecam go osobom zaczynającym działalność, którzy chcą mocno oszczędzać. Plus za aplikację mobilną i fajny, nowoczesny wygląd.
  3. wfirma.pl – to chyba trzeci najpopularniejszy program do faktur online. Jego minusem jest to, że właściwie nie ma żadnej darmowej wersji poza 30 dniowym trialem (cena to co najmniej 15 zł/m-c, ok, w pakiecie jest taniej). A to klasyfikuje go zarówno pod infaktem, jak i pod ifirmą. Kiedyś z niego korzystałam, ale to było z 2 lata temu i brakowało mi wielu funkcji. Teraz może jest inaczej. Wiem też, że nie podobała mi się częstotliwość otrzymywania od nich maili.

Program do faktur instalowane  na komputerach

  1. Invoicer – najgorszy, najbrzydszy i najmniej intuicyjny program do faktur, z jakim dane mi było się spotkać. To właśnie od niego zaczynałam. Wystawianie faktur pod koniec miesiąca to była prawdziwa katorga. Przez cały dzień chodziłam zła, bo wiedziałam, że będzie te faktury trzeba wystawić. Na szczęście szybko znalazłam inną opcję. Plusy programu: darmowy.

Tutaj tylko jeden, bo tylko z jednego korzystałam. Jakoś nie wyobrażam sobie, by moje faktury nie mogły być w chmurze. I nie wyobrażam sobie też tworzyć faktur w Excelu 🙂 mimo że wiem, że można i że niektórzy wciąż tak robią.

A z jakiego programu do faktur Ty korzystasz?