Tytuł dość kontrowersyjny? Uwierz, nie chcę Ci zaproponować nic, co mogłoby spowodować jakikolwiek uszczerbek na Twoim zdrowiu. Po prostu ostatnio coś odkryłam, coś, co może być dla Ciebie oczywiste, ale może nie jest. Mowa tu o aptekach internetowych. Robiąc w nich zakupy można zaoszczędzić nawet połowę!

Brzmi to dla Ciebie abstrakcyjnie? To teraz pomyśl, że ja wydałam ostatnio 100 zł w aptece internetowej (w tej), a w klasycznej zapłaciłabym co najmniej 150 zł. Ogromna różnica!

Co kupiłam?

Chciałam zaopatrzyć się w produkty apteczkowe – bandaże, opaski uciskowe, gaziki, plastry, rękawiczki jednorazowe itp. oraz w produkty na przeziębienie – Aspirynę, syropki, tabletki do ssania. Wszystko o długim terminie ważności, żebym przypadkiem nie kupiła niepotrzebnie produktów, które zdążą się przeterminować przed użyciem.

Porównanie cen

Specjalnie poszłam też do klasycznej apteki i porównałam kilka cen. Byłam w szoku, bo uważam, że apteka jest sklepem, w którym nie powinno się za bardzo żerować ma klientach i narzucać nie wiadomo jak wysokich marż. Ale sami zobaczcie.

Produkt

Cena w aptece klasycznej

Cena w aptece internetowej

bandaż 5 cm0,7 zł0,35 zł
bandaż 10 cm1 zł0,50 zł
plaster, taki do obcinania8,3 zł5,5 zł
rękawiczki lateksowe (100 szt.)28 zł12 zł
Aspirin ultra fast12 zł6 zł (promocja)

I trochę się przeraziłam. Jasne, to bardzo subiektywny test, bo mogłam trafić na tańszą aptekę stacjonarną, ale sami zobaczcie, tylko jeden produkt był w promocji. Reszta to regularne ceny.

Wiem, że na lekach można też oszczędzać stosując zamienniki, ale z tym bym uważała, bo lekarz nie raz mi powiedział, że mam kupić koniecznie dany lek, bo zawiera inne substancje wspomagające itp. Więc tu trzeba po prostu podejść racjonalnie.

Teraz już wiem, że jeśli będę potrzebowała leków nie na receptę, skorzystam wyłącznie z apteki internetowej, mimo że przy niższych kwotach trzeba zapłacić koszty przesyłki. Nie wiem jeszcze, jak wygląda sprawa wykupowania leków na receptę online, może Ty wiesz? Kupujesz w aptekach internetowych? Co o nich sądzisz?