Minęły prawie dwa tygodnie odkąd jestem na swoim. Jest mi dość dziwnie, bo mimo tego, że pracy jest dużo, to czuję niesamowity luz, którego wcześniej nie znałam. A praktycznie nie miałam takiego momentu, w którym siedziałabym w domu przez parę dni i nic nie robiła, albo też nie było żadnego urlopu, który pozwoliłby mi na zamknięcie jednego rozdziału i otwarcie drugiego.

Przez te dwa tygodnie miałam jeden dzień, zeszły czwartek, kiedy „nie poszłam do pracy”. Nie oznacza to, że nie pracowałam – po prostu pracowałam w domu.

Te dwa tygodnie minęły pod znakiem:

  • remontu i wyposażania biura (foty poniżej), które naprawdę nie było w zbyt dobym stanie, trzeba było wyłożyć 10 tys. zł na podstawowe urządzenie się.
  • szukaniu osób do powiększenia naszej ekipy.
  • rozkręcaniu się i przygotowywaniu do pracy w nowych warunkach

Ogólnie mega się jaram tym, że jestem szefem agencji marketingu internetowego (ok, współszefem :D). Kiedyś myślałam, że bycie freelancerem i praca samodzielna będzie dla mnie tym, czego chcę dla siebie w życiu. Ostatnio jednak wiele się zmieniło i zdecydowałam, że chciałabym iść w stronę powiększania zespołu i za parę lat stanowić naprawdę silną konkurencję dla innych agencji.

Dlatego też ruszamy z aktywnym pozyskiwaniem klientów, wcześniej współpracowałyśmy wyłącznie z polecenia. Teraz trzeba się bardziej postarać, bo w końcu nie mam już pensji z etatu. No i nagle trzeba płacić samemu ZUS. I to od razu duży, bo działalność gospodarczą prowadzę od 2011 (preferencyjny ZUS opłacał za mnie jeszcze mój ex-ex-pracodawca, który zamiast umowy o pracę, płacił ZUS-y na DG).

Szukamy klientów

  • Jeśli potrzebujesz kogoś od SEO – lepiej trafić nie mogłeś (wiem, brzmi narcystycznie, ale moje doświadczenie w tym obszarze jest naprawdę duże) – najpierw 3 lata samouctwa, trochę eksperymentów z własnymi stronami, potem 3 lata w agencji (super klienci typu Leroy Merlin, Liberty Direct, ifirma, czy podserwisiki Microsoftu), a następnie 3 lata „inhouse” (Money.pl, a potem Wirtualna Polska). Czego chcieć więcej od eksperta SEO? :))
  • Jeśli potrzebujesz kogoś od WordPressa – służymy pomocą również – pomożemy kompleksowo – od przeniesienia bloga z wordpress.com czy blogspota, przez postawienie strony wizytówki po fajne e-commercy. Umiemy to robić i robimy to dobrze.
  • Jeśli potrzebujesz kogoś od marketingu internetowego kompleksowo – również się nadamy. Ogarniamy social media, content marketing i wszystko, co sprawi, że Twój biznes zacznie być lepiej postrzegany w sieci.

To teraz, dla relaksu, parę fotek naszego biura, które znajduje się we Wrocławiu na Borowskiej 264 (lok. 5) 🙂

2016-06-13 13.59.59-min

Stanowisko moje (czarny macbook) i Justyny (goły macbook)

2016-06-13 14.01.41-min

drugi pokój, dla dwóch kolejnych osób. Na razie z nami jedna 🙂 Noga Magdy – pod stołem

2016-06-13 14.05.28-min

Jest i stół konferencyjny/jedzeniowy 🙂 Justyna na zdjęciu gratis

IMG_2484-min

Coś tam sobie grzebię 🙂

IMG_2486-min

I jeszcze zdjęcie drugiego pokoju z innej perspektywy 🙂

Mam nadzieję, że się Wam podoba 🙂 Na razie biuro jest małe, ale liczę, że jak urośniemy w siłę, to znajdziemy coś znacznie lepszego-większego.