Jako że zarobki z Prolinka stanowią jedno z większych źródeł moich dochodów, postanowiłam opisać tę metodę zarabiania przez internet. Większość z Was zapewne już Prolinka zna, jednakże jeśli trafię choć na jedną osobę, która dzięki temu zarobi parę groszy, będę się cieszyć.

Co to jest Prolink?

Otóż Prolink jest giełdą linków (nie mylić z klasycznym Systemem Wymiany Linków), do której można dodać swoją stronę internetową w bardzo prosty sposób i ustalić, w jakim miejscu linki będą się wyświetlać oraz ile ma ich być. Następnie serwis trafia do akceptacji i jeśli spełnia wymogi (przynajmniej 100 backlinków lub Page Rank większy lub równy 1, nie więcej niż 5 linków wychodzących ze strony głównej), zostanie dość szybko zaakceptowany (no dobrze, czasem trzeba czekać kilka dni). Nie muszę chyba mówić, że im więcej stron, tym większy zarobek.

Od razu obalę mit, że tylko strony z wysokim Page Rankiem mogą tam coś zarobić – to nie jest prawdą. Z doświadczenia wiem, że kupujący i tak wolą więcej linków, ale tańszych, niż mniej droższych. Jeśli więc Twój blogasek spełnia wymagania serwisu, zaryzykuj i sprawdź, a nuż dorobisz sobie parę groszy.

Prolinkowi należy podziękować za instrukcje dodawania skryptu do poszczególnych typów stron – poradzić powinien sobie z tym każdy. Jeśli nastąpią problemy, warto skontaktować się z biurem obsługi klienta, które najprawdopodobniej poprosi Cię o dane do serwera i zrobi wszystko za Ciebie.

Ile można zarobić?

Na początku nie za wiele – linki muszą się “uzbierać”. Znajdują się kupcy i najczęściej miesiąc w miesiąc przedłużają linki, zatem można spokojnie założyć, że co miesiąc (do pewnego momentu), będzie Ci przybywać 50% zarobku. Im więcej podstron ma serwis, tym większe szanse na większe pieniądze.

Najtańsze linki sprzedają się za 37 groszy, a najdroższe za 60-80 zł – w zależności od PR. Możesz jednak samemu ustalić cenę – ale tylko maksymalnie dwukrotną niż sugeruje Prolink.

Ja obecnie zarabiam ~300 zł miesięcznie przy 5 stronach.

 Czy są wypłacalni?

Są. Sprawdzone info. Bez problemu poradzą tam sobie zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Wystarczy napisać do Prolinka o wzór rachunku lub po prostu wystawić fakturę. Płatność następuje po około dwóch tygodniach.

Zarejestruj się już teraz w Prolink i dorób sobie do wypłaty!

 Jeśli spodobał Ci się ten wpis, kliknij lubię to 😉 Dzięki!