Odpowiednio dobrany prezent da kontrahenta może stanowić formę podziękowania za udaną współpracę. W ten sposób wzmocnisz relacje z partnerem biznesowym i zasygnalizujesz chęć dalszego wspólnego działania. Zobacz, jaki prezent dla kontrahenta wybrać, aby był funkcjonalny i ocieplił wizerunek firmy.

Jaki powinien być prezent dla kontrahenta?

Ważni partnerzy biznesowi często mają decydujący wpływ na przyszłość firmy. Warto zadbać o zbudowanie pozytywnego wizerunku marki oraz zdobyciu zaufania kontrahenta. Jednym ze sposobów na dopasowanie upominku jest dostosowanie go do działalności firmy. Produkt powinien nawiązywać do charakteru firmy oraz usług, które oferuje. Ważne jest także, żeby prezenty dla kontrahentów były wykonane z tworzyw wysokiej jakości. Prezent dobieraj do okazji oraz stopnia znajomości z kontrahentem. Gdy macie dobry kontakt prywatny, można zdecydować się na bardziej osobisty prezent. Jeśli utrzymujecie wyłącznie zawodowe stosunki, wybierz uniwersalny, klasyczny prezent, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Pod uwagę można brać również obowiązujące trendy i obdarować kontrahenta, na przykład gadżetem technologicznym. Sprawdź kilka naszych propozycji na prezent dla kontrahenta.

Komplet filiżanek

Zestaw składający się z filiżanek reklamowych to elegancki prezent, który bez obaw można wręczyć w każdej sytuacji. To prosty upominek, który pozostaje zawsze w dobrym guście. Filiżanka reklamowa, na której możesz umieścić logo swojej firmy jest praktyczna i funkcjonalna. Wiele rodzajów klasycznych filiżanek reklamowych znajdziesz w sklepie z porcelaną https://ceramika-reklamowa.com.pl/k/filizanki-reklamowe/.  Niejeden dyrektor czy prezes będzie zadowolony z takiego upominku, a gdy będzie pił z niego codzienną kawę, zapamięta udaną współpracę.

Wieczne pióro

Kolejnym klasycznym i eleganckim prezentem jest wieczne pióro. Wykonane z solidnych materiałów może służyć przez całe życie. Pióro wieczne jest idealnym przedmiotem, na którym możesz wykonać personalizację. Grawerunek z wyrazami wdzięczności pozostanie miłą pamiątką po zakończonej współpracy. Jednak należy dobrze przemyśleć wręczenie tego upominku. Może się okazać, że twój kontrahent dostał już kilka takich piór, a wtedy nie zrobisz na nim wrażenia.

Skórzane dodatki

Torebki, aktówki, organizery oraz inne skórzane akcesoria to upominek, który zadowoli wielu kontrahentów. Tego typu akcesoria kojarzą się z wysoką jakością i trwałością materiałów. Ekskluzywny prezent dla partnera biznesowego może świadczyć o solidności i pewności firmy, którą można obdarzyć zaufaniem.

Artykuły elektroniczne

Coraz częściej stawia się na wręczanie nowości spośród gadżetów elektronicznych. Takim prezentem zakomunikujesz kontrahentowi, że na bieżąco śledzisz pojawiające się trendy i wykorzystujesz je w swojej działalności. Wiele takich gadżetów pełni różne funkcje, które ułatwiają codzienną pracę. Do praktycznych i efektownych upominków elektronicznych z pewnością można zaliczyć smartwatche, powerbanki, urządzenia audio lub wideo.

Kosz prezentowy

Nadal jest to jeden  z częściej wręczanych prezentów w biznesowym środowisku. Tradycyjny i ponadczasowy upominek nie musi być nudny. Taki kosz może zawierać różne produkty spożywcze. Ważne, żeby były świeże i dobrej jakości. Najlepiej postawić na regionalne przysmaki od lokalnych dostawców. Taki kosz można spersonalizować. Kiedy wiesz, że kontrahent jest na diecie wegańskiej, wypełnij go produktami, które jej sprzyjają. Do takiego zestawu można dołożyć wysokopółkowe alkohole, na przykład whisky czy wino. Możesz stworzyć również kosz ze słodyczami, na przykład ręcznie robionymi pralinami czy belgijską czekoladą.

 

Prezenty dla kontrahentów są miłym i taktownym gestem, kiedy chcemy podziękować za współpracę. Należy dobrze przemyśleć, jaki upominek wręczyć, żeby pomógł utrzymać dobre relacje partnera z twoją firmą i ocieplił jej wizerunek.