O Prolinku pisałam już nie raz, ale raczej ogólnie, jako o metodzie zarabiania przez internet. Dziś chciałabym Wam pokazać, jak w dość prosty sposób stworzyć stronę specjalnie pod ten system. Rzecz jasna nie mam tu ma myśli byle jakiego spamu, żeby przypadkiem ekipa Prolinka się nie wkurzyła 😉 (Pozdrawiam!).

Jakie strony zarabiają w prolinku?

To podstawowe pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, zanim zacznie się tworzyć serwisy pod ten system. A odpowiedź jest bardzo prosta – takie, które mają „duży site” (liczbę stron zaindeksowanych w Google) oraz takie, które mają te podstrony mocne (co się w prolinku przekłada na page rank). Dlatego właśnie, proponuję, żeby pod prolinka stworzyć sobie forum dyskusyjne. Dlaczego? Bo każdy post będzie miał swój odrębny URL.

Wiele podstawowych informacji na temat zakładania forum dyskusyjnego opisałam już w jednym z poprzednich wpisów. Teraz więc skupmy się na najważniejszych aspektach. Zakładam, że założyłeś forum dzięki wpisowi, do którego linkuję powyżej.

1. Dbamy o przyjazne URL-e dla naszego forum – łatwiej się indeksują, lepiej wyglądają, a linki na takich podstronach są chętniej kupowane (bo ładniej wyglądają i łatwiej się indeksują).

2. Sami rozkręcamy forum. Piszemy tematy, posty, tworzymy sobie kilka tożsamości i piszemy. Jeśli mamy trochę kasy, to szukamy do tego podwykonawców. Na pewno znajdzie się wiele osób, które chętnie zarobią parę złotych pisząc posty. Site szybko się nam zwiększa.

3. Podlinkowujemy trochę forum (głównie stronę główną oraz kategorie), o tym, jak to zrobić, również pisałam w jednym z poprzednich wpisów, co prawda w odniesieniu do bloga, ale zamysł jest ten sam.

 4. Powtarzamy punkty 2 i 3 czekając na update Page Ranku. Najczęściej następuje on co około 3 miesiące.

5. Gdy nasze forum zdobędzie już „pejczranka”, zgłaszamy stronę do Prolinka i czekamy na akceptację.

6. Ustalamy w miarę niskie ceny (niewiele ponad minimum), gdyż forum i tak dzięki dużej liczbie zaindeksowanych podstron, będzie zarabiało co najmniej kilkadziesiąt złotych miesięcznie (mam 2 fora, oba zarabiają po 60 zł, co daje 720 zł rocznie dla jednego forum. Po odliczeniu serwera i domeny i tak zostaje dużo ponad 600 zł).

7. Zakładamy kolejne forum dyskusyjne i czynności powtarzamy.