Masz chwilkę wolnego czasu i chciałabyś zarobić dodatkowe pieniądze? W takim razie ten wpis jest dla Ciebie! W dobie internetu istnieje bardzo wiele możliwości na zwiększenie swojego budżetu, przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu i wysiłku. Aby zrealizować większość z nich, nie musisz nawet wychodzić z domu.

Prezentowane przeze mnie propozycje pracy mogą być wykonywane w dogodnych dla ciebie godzinach i przez dowolną ilość czasu. Część wymaga pewnej konsultacji z usługobiorcą i elastyczności, ale z dobrą organizacją czasu nie będzie problemu z pogodzeniem tych zadań z etatową pracą i przyjemnościami.

Korepetycje

Ten sposób na zarabianie pieniędzy jest prawie tak stary, jak najstarszy zawód świata. Jest to szczególnie genialny pomysł dla studentów bądź osób zawodowo trudniących się nauczaniem, ale nie tylko. Jeśli uważasz, że dobrze radzisz sobie z dzieleniem się swoją wiedzą, stwórz ogłoszenie na kilku portalach w Internecie (OLX, Pracuj.pl, RocketJobs i wiele innych) i rozwieś plakat na osiedlu z informacją o tym, czego możesz nauczyć. Możesz też skorzystać z branżowych platform jak np. Szukaj-lektora.pl.

Copywriting

Stało się. Masz lekkie pióro i dar do angażowania czytelników we wszystko, co spod niego wychodzi. Nie marnuj się więc i spienięż talent. Ten pomysł możesz ugryźć na dwa sposoby. Sposób pierwszy: poszukaj w Internecie ogłoszeń dotyczących copywriting. Jest to praca polegająca na pisaniu artykułów reklamowych, tekstów, blogów i fraz opisujących produkty bądź usługi. Nie bój się nawet potencjalnie trudnych zadań opisywania zalet piły spalinowej oraz zachwalania funkcjonalności drzwi garażowych, ponieważ copywriter może korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł w poszukiwaniu wiedzy i inspiracji, pod warunkiem, że stworzy z tego całkiem nową treść. Do takich zadań przydadzą się serwisy takie jak Supertresc.pl czy Textbookers.com.

Pisanie artykułów branżowych

Drugim sposobem na spożytkowanie swojego daru do słowa pisanego, jest pisanie tekstów branżowych i specjalistycznych. Jest to doskonały pomysł dla osób, które są świetne w tym, czym zajmują się na co dzień, bądź pracują w bardzo wąskiej specjalizacji, której specyfiki nie zna wiele osób. Poszukaj więc gazet, portali czy blogów blisko twojej dziedziny, opowiedz o swoim dorobku i podejmij płatną współpracę. Możesz też zarejestrować się na GieldaTekstow.pl i publikować swoje dzieła, które spokojnie poczekają na kupca. Jest to super sprawa, zwłaszcza jeśli do tej pory pisałaś coś do szuflady, bądź masz wiele własnych pomysłów.

Promocja w Internecie

Zatytułowałam ten wątek bardzo szeroko, ponieważ chcę do niego wrzucić wszelką możliwą działalność promocyjną, jaką można wykonywać w internecie. A takich działań jest całe mnóstwo i ciągle powstają nowe sposoby. Firmy płacą użytkownikom ich produktów za wyrażanie opinii w mediach społecznościowych czy na forach i stronach internetowych. Jest to nowa generacja marketingu szeptanego, który możesz wykonywać sprzed ekranu swojego telefonu w dogodnym dla siebie czasie. Powstały nawet takie serwisy jak Brandle.pl, zajmujący się marketingiem szeptanym w Internecie. Możesz się tam zarejestrować i oczekiwać na różnorodne zlecenia.

Uber lub taksówkarz

Ta pozycja obejmuje oczywiście osoby, które posiadają prawo jazdy oraz własny samochód. I to w zasadzie jedyne wyłączenia, jakie ma ten sposób dorobienia sobie po godzinach. Aby jeździć w ramach aplikacji Uber, wystarczy rejestracja w bardzo intuicyjnym i prostym serwisie, który zapyta cię o wszelkie potrzebne informacje. Jeśli chodzi o zostanie taksówkarzem, możesz ogłosić się na wspomnianych platformach, bądź rozdać swój numer znajomym czy stworzyć plakat z ogłoszeniem.

Robótki ręczne

Jeśli jesteś amatorką tworzenia dekoracji, kartek podarunkowych, malujesz bądź układasz kwiaty – spróbuj sprzedawać swoje dzieła, zamiast oddawać je za darmo rodzince i przyjaciołom, którzy zapewne mają już ich trochę. Stwórz fanpage na Facebooku bądź lepiej – Instagramie, którego użytkownicy kochają ładne rzeczy i za darmo promuj swoje prace. Wstawiaj ich zdjęcia z proponowaną ceną, bądź linki do aukcji na allegro. To ty decydujesz, jak będzie wyglądała twoja działalność. Możesz również parać się amatorską fotografią, bądź oferować usługi krawieckie. Rób to co lubisz, a szybko rozniesie się wieść o jakościowych dziełach, które tworzysz.

Opieka nad dziećmi i wyprowadzanie psów

To już propozycje dużo bardziej odpowiedzialne. Na początku radzimy szukać odbiorców Twoich usług wśród znajomych znajomych bądź sąsiadów. A gdy zdobędziesz już jakieś pochlebne opinie, zarejestruj się np. na NannyExpress i wystaw swoją ofertę i referencje. Działając w takiej branży, warto stać się jak najbardziej wiarygodnym, dlatego sugerujemy funkcjonować wśród branżowych platform zamiast na tych ogólnodostępnych.

Roznoszenie ulotek i praca hostessy

Bardzo szybkim i nieangażującym sposobem na zarobienie trochę grosza jest roznoszenie gazetek reklamowych i ulotek, jak również praca hostessy. Wiele firm potrzebuje tego rodzaju promocji stale bądź raz na jakiś czas. Im większe miasto, tym więcej przedsiębiorców chce trafić ze swoją reklamą prosto do rąk klientów. Zadanie takie jest banalne i zabiera najczęściej kilka godzin, a gdy ci się nie spodoba, zobowiązanie jest na tyle krótkie, że nawet nie zdążysz się obejrzeć, a będzie skończone.

Statysta w serialach i filmach

Na koniec zostawiłam najlepsze! Do niedawna nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele jest tego typu ogłoszeń. A przecież połączenie przyjemnego z pożytecznym to najlepszy rodzaj zarabiania pieniędzy. Do takiej pracy nie trzeba wykształcenia aktorskiego ani nawet specjalnych umiejętności. Wystarczy obecność na planie zdjęciowym w odpowiednim miejscu i czasie. Praca dla statystów dostępna jest głównie w większych miastach, gdzie kręcone są filmy, seriale oraz paradokumenty.