Uwielbiam ING. Trzymam się ich od 11 lat. Zawsze wszystkim polecam. Polecałam. Do dziś. Dziś dostałam wiadomość, po przeczytaniu której, mam ochotę rozwiązać umowę. I niestety chyba to zrobię. Bo nie mam zamiaru płacić za wypłaty z bankomatu.

Mam konto Direct. Na razie wszystko za darmo. I to było dla mnie bardzo ważne. No i fantastyczna aplikacja mobilna.

Dostałam taką oto wiadomość:

Dzień dobry,

od 29 stycznia 2016 r. zmienią się m.in. zasady korzystania z bankomatów oraz sposób rozliczania transakcji zagranicznych. Znajdzie to odzwierciedlenie w Tabeli Opłat i Prowizji ING Banku Śląskiego Spółka Akcyjna dla osób fizycznych. Poniżej przedstawiamy informacje o tych zmianach. Ponieważ są one bardzo ważne, prosimy dokładnie się z nimi zapoznać.

Wprowadzamy nowe zasady korzystania z bankomatów

  • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów ING Banku. Aby ułatwić dostęp do naszych bankomatów, ciągle zwiększamy ich liczbę – w styczniu 2016 roku będzie ich już 1200;
  • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Planet Cash. Dzięki współpracy z siecią Planet Cash, z końcem stycznia 2016 roku, do Twojej dyspozycji będzie dodatkowo 2100 bankomatów;
  • 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki ze wszystkich pozostałych bankomatów w kraju, z wyjątkiem pierwszej wypłaty rozliczonej w danym miesiącu (miesiąc liczymy od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca).

Jeśli więc będziesz potrzebować gotówki szybko i niezależnie od miejsca, raz w miesiącu wypłacisz ją za darmo z dowolnego bankomatu. W każdej chwili – w aplikacji mobilnej oraz na www.ingbank.pl/wyplacam – możesz też sprawdzić, gdzie jest najbliższy bezpłatny bankomat (ING Banku lub sieci Planet Cash).

Zmieniamy zasady rozliczania transakcji zagranicznych

wprowadzamy przejrzyste zasady dotyczące opłat za transakcje kartami Visa Zbliżeniowa i Visa NFC w walucie innej niż złotówki – do tej pory koszt przewalutowania był uwzględniony w kursie walut. Po zmianie zobaczysz go  jako osobną pozycję w historii transakcji konta. Będzie to 3% kwoty transakcji bezgotówkowej;

zmieniamy opłatę za wypłaty gotówki za granicą dla większości kart do konta – po zmianie wyniesie ona 6% wypłacanej kwoty.

Wprowadzamy nową usługę

saldo swojego konta sprawdzisz również w bankomatach, które nie należą do naszego banku ani do sieci Planet Cash. Koszt jednego sprawdzenia salda to 1,50 zł. W bankomatach ING Banku oraz sieci Planet Cash usługa ta jest bezpłatna.

Wszystkie zmiany i ich opisy znajdziesz w  Wykazie zmian Tabeli Opłat i Prowizji dla Konta Direct pod załączonym linkiem. Jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami pod numerem tel.: 32 357 47 74.

Warto pamiętać, że

nie zmieniają się inne opłaty związane z Kontem Direct:

  • 0 zł za prowadzenie konta – z wyjątkiem wpłaty/wypłaty gotówki i przelewu w oddziale banku,
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe w złotówkach – z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR i SORBNET.

Akceptacja zmian

Jeśli akceptujesz te zmiany, nie musisz nic robić.

Jeśli nie zgadzasz się na zmiany, możesz – do 28 stycznia 2016 roku – złożyć w naszym banku pisemny sprzeciw albo wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym. W przypadku  sprzeciwu umowa wygaśnie 28 stycznia 2016 roku, a w przypadku wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym – w dniu jego złożenia.

Zespół ING Banku Śląskiego

———————————————

I wiecie co? Bezpłatne wypłaty z bankomatu to dziś standard. Nie mam zamiaru płacić za nie 2,5 zł. Ofert jest wiele.

Nie wspominając o innych podwyżkach.