Wiesz, co jest ciekawe? Dałabym głowę, że robiłam już zestawienie przydatnych linków finansowych, ale przeglądając historię wpisów, nie mogę nic znaleźć. Ale załóżmy, że to już drugie zestawienie blogów finansowych, bo odkąd polecałam poprzednie, wyrosło dużo nowego „mięsa” 🙂

Blogosfera finansowa pięknie się rozwija. Bardzo się cieszę, że jestem jej częścią. Cieszy mnie bardzo pojawienie się większej liczby kobiet blogujących na temat pieniędzy. Fajnie fajnie, walczmy razem z błędnym stereotypem mówiącym, że kobiety to nadają się raczej do wydawania niż oszczędzania. Poniżej moja lista świetnych i świeżych blogów finansowych.

Oszczędnicka

To, co najbardziej mi przeszkadza, to to, że nie znam nawet imienia Oszczędnickiej 😉 A fajnie jest czytać jej komentarze tutaj, a wpisy tam, na jej blogu 😉 Mam nadzieję, że uda się to imię zdobyć. To blog młody, ma jeszcze niewiele wpisów, ale ma też niesamowity potencjał. Oszczędnicka mówi o sobie, że jest żoną, matką, ale przede wszystkim jest oszczędna. Polecam lekturę, bo jest co czytać.

Zacznij lekturę od wpisu: Nie rób tego, jeśli chcesz być bogaty.

Tajemnice portmonetki

Ania prowadzi bloga od lutego, więc trochę już „na rynku” jest. Fajny i inspirujący jest cykl Myśl o pieniądzach. Ostatnio spodobał mi się wpis Dlaczego nie zarabiam więcej? Ostrzegam, zabierając się za czytanie, zarezerwuj sobie trochę czasu, bo możesz się wkręcić. Ma naprawdę dużo do powiedzenia w sposób interesujący.

Dorabiaj przez internet

Ania prowadzi bloga już od zeszłego roku, ale odkryłam ją dopiero teraz dzięki temu, że zostawiała komentarze tutaj. Wygrała też książkę, której jestem współautorką, w konkursie tutaj, na blogu. Pisze o fajnych promocjach, dzięki niej dowiedziałam się, dlaczego dostałam ramę do paczkomatu razem z przesyłką. Na jej blogu znajdziesz również różne propozycje na dorabianie przez internet.

Youngdebts

Autorka bloga to moja imienniczka, ale znaaaacznie młodsza. Bardzo się cieszę, że osoby ledwo po dwudziestce mają świadomość finansową i o niej piszą. Magda wystartowała z blogiem z przytupem w marcu, a od tamtego czasu niestety wpisy pojawiają się znacznie rzadziej. Mam nadzieję, że mocniej zmotywuje się do działania i będzie pisać regularnie, bo naprawdę fajnie jej to wychodzi. Zajrzyj do tekstu o finansach w związku.

Blog Marcina Mniej – Zadowolony jest Bogatym

Noo, w końcu facet w naszym zestawieniu. Marcin pisze chyba od lipca, ale już uzbierało mu się trochę wpisów. Całkiem interesująco, bo i sam jest interesujący. Pracuje na etacie i prowadzi firmę w Anglii. Czyli możemy poznać życie z nieco innej perspektywy. Szczególnie polecam motywujący cykl Moje cele, plany i marzenia. Myślimy w podobny sposób, bo i wiek mamy podobny.

To chyba moje ostatnie odkrycia 😉 Może podzielicie się też swoimi znaleziskami?