Przygotowujemy dla Was z Justyną kurs, jak postawić sklep internetowy bez potrzeby inwestowania ogromnych środków w duże stany magazynowe – czyli sklep internetowy oparty na modelu dropshipping. Ale zanim to nastąpi, minie jeszcze trochę czasu, dlatego dziś chciałabym z Wami przejść przez wybór odpowiedniej platformy.
Przede wszystkim mamy do wyboru dwie opcje
- Stawiamy sklep samemu korzystając z gotowych rozwiązań open source’owych lub nie (płatnych), zlecamy konfigurację lub dłubiemy wszystko sami. To dobra opcja dla osób bardzo technicznych i skrupulatnych. Takie platformy to np. WooCommerce od WordPressa (stoi w ten sposób zjablkiem.pl – tutaj case), PrestaShop czy Magento. Niestety tylko złudnie jest to rozwiązanie darmowe (lub tanie), bo trzeba inwestować w płatne motywy, pluginy – dodatkowe rozwiązania czy po prostu połączenie z zewnętrznymi narzędziami. Jeśli ktoś uwielbia WordPressa – warto podłubać.
- Korzystamy z gotowych rozwiązań, silników sklepów opartych na modelu SAAS (wikipedia), to jeden z nich. Innym jest np. Sky-Shop.pl, przy pomocy którego powstaje ten wpis, wcześniej pisałam też o RedCart. Takie rozwiązanie pozwala nam bardzo mocno zaoszczędzić czas – praktycznie wszystko jest gotowe, a jedyne, co musimy zrobić, to skonfigurować kategorie i dodać produkty. Dzisiejszy tekst będzie się skupiał właśnie na tej formie prowadzenia sklepu internetowego.
Niestety, mimo rosnącej popularności (zarówno w Polsce, jak i za granicą) dropshippingu, wciąż bardzo mało gotowych silników sklepów internetowych ma przygotowane integracje z hurtowniami, za pomocą których można w ten sposób prowadzić biznes. A żeby jeszcze takie integracje były w cenie – to już w ogóle rzadkość. Jednym z niewielu jest sky-shop.pl.
Umożliwiają oni integrację z 41 hurtowniami dropshipping, takimi jak:
- Centrala Zabawek
- FashionDropshippers
- com
- Ab
- Aliston
- Art B2B
- B2b TradeBagExpress
- Eroplace
- F-Toys
- Gadget-Master
- GoDrive
- HurtOils
- Kecja
- Libragdynia
- Matterhorn
- Molos
- NextoAPI
- Nowegumy
- Numoco
- One Project
- Outletwatch
- Pixmania-PRO
- Seven Polska
- Sonia
- Telepart
- Unimet
- Verostilo
- Virtualo
- 4Fraft
- Hurtowniak
Jak widać, są to chyba wszystkie hurtownie oferujące dropshipping. Kiedyś przygotowałam dla Was taką listę – zobaczcie.
Jakie zalety ma takie rozwiązanie?
Intuicyjny panel użytkownika
Panel administracyjny jest stworzony z myślą o użytkownikach, którzy nie są techniczni – nie są programistami. Dzięki temu można w prosty sposób zarządzać swoim sklepem internetowym. Poszczególne fukcje są podzielone na logiczne działy i grupy, a każda z możliwości wyboru jest opisana w systemie pomocy. Z poziomu tego panelu można np. sterować zarówno sklepem, jak i aukcjami wystawionymi na allegro.
Grafika niekosztująca milionów
Grafika do sklepu internetowego może kosztować setki, a nawet tysiące złotych. W przypadku naszego rozwiązania nie trzeba być grafikiem, żeby samemu zadbać o wygląd sklepu i jego customizację. Można podmieniać elementy graficzne jednocześnie sprawdzając jak to wygląda w czasie rzeczywistym.
Zewnętrzne integracje
Sam sklep internetowy to nie wszystko – do tego dochodzą konfiguracje z systemem płatności, sposobem dostawy, z porównywarkami, systemem ratalnym czy programem księgowym. w ramach abonamentu – bo wszystko jest już dostosowane w panelu administracyjnym. Trzeba to tylko włączyć.
Przykładowe integracje:
- Dostawa, np. DHL, DPD, Paczkomaty i korporacje kurierskie, np. Apaczka
- Porównywarki cen i opinii, m.in. Ceneo, Nokaut, Skąpiec, Opineo czy Domodi
- Płatności i systemy ratarne, np. Dotpay, PayPal, PayU
- Systemy księgowe i ERP – Subiekt GT, WF-MAG, iFirma
Support, obsługa klienta
To jest chyba najbardziej niezaprzeczalny atut – coś, czego nie ma w przypadku samodzielnego stawiania sklepu internetowego (no, np. w WordPressie ma się coś na wzór tego – po prostu ogromną liczbę ludzi udzielających się społecznie) – jak ma się jakiś problem, coś nie działa – wystarczy napisać do supportu – pracownicy, którzy pewnie przerabiali przeszkody takie, jak Twoje, błyskawicznie Ci pomogą, przez całą dobę. No i sklep zawsze działa – nie ma tak, że coś się zepsuje i się popsuje na maksa 🙂
Jak wygląda integracja z hurtownią, dropshipping?
Dobry sklep internetowy to sklep z zawsze aktualną listą dostępnych produktów. Nie posiadając produktów fizycznie na stanie, trzeba polegać na danych magazynowych, które wysyła hurtownia – i trzeba je aktualizować regularnie. I to jest właśnie coś, czym Sky-Shop się wyróżnia i np. bije na głowę WooCommerce – aktualizacje stanów magazynowych odbywają się automatycznie! Nie trzeba się martwić, żeby codziennie odpalić aktualizację.
Dodatkowo, automatyczna integracja z hurtowniami pozwala nam w szybki sposób „zassać” produkty razem z nazwą, zdjęciami, opisem, kodami identyfikacyjnymi itp. Wszystko na raz – rzecz jasna – jako osoba zajmująca się SEO sugeruję opisy tworzyć samodzielnie – unikalne.
I regularnie sprawdzi, czy produkt dalej jest, czy nie zmieniła się cena… a także pozwoli nam na automatyczne dodanie naszej marży. To znacznie upraszcza sprawę, bo dzięki temu taki sklep możemy mieć gotowy praktycznie w jeden dzień.
Czy warto wybrać to rozwiązanie?
Jeśli chcesz po prostu sprzedawać i zająć się np. promocją swojego sklepu, a nie masz głowy do konfiguracji – to zdecydowanie lepiej zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Sky-Shop będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Zresztą, nie trzeba niczym ryzykować, można skorzystać z czternastodniowego okresu próbnego.
Po prostu płacisz co miesiąc określony abonament i nie musisz się martwić.
Ale jeśli lubisz grzebać i chcesz wszystko zrobić samemu – poczekaj na nasz kurs stawiania sklepu na WordPressie 🙂
Zobacz więcej tekstów o tym, jak wygląda dropshipping